13/09/2018r.

Dawno, dawno temu -a dokładniej rok- w odległej galaktyce mieszkał bardzo znudzony Czanki. W swej niedoli postanowił zwrócić się do swojego przyjaciela Simon’a, proponując mu grę na jakimś serwerze Minecraft. „Po co grać u kogoś, skoro możemy założyć własny serwer?” Stwierdził Simon. I tak, za jedyne 5zł miesięcznie -na chińskim hostingu, obsługiwanym przez bandę Egipcjan- powstał pierwszy serwer Simon’a i Czanki’ego.

Nasi dwaj odważni podróżnicy, na początku byli jedynymi mieszkańcami tego nienazwanego serwera. Szybko się to zmieniło, gdy okazało się, że Simon nie za bardzo ma czas na granie z Czanki’m. Nasz biedny Czankuś postanowił, że nie będzie grał sam i wkleił IP serwera w komentarzach pod filmami o Minecrafcie na YouTube. Sam był zdziwiony, gdy pewnego dnia zalogował się i zobaczył pierwszych nowych ludzi. To wtedy w jego przebiegłym umyśle, zrodził się pomysł na rozwinięcie ich małego świata, w coś o wiele piękniejszego.

Czanki z Simonem długo rozmyślali nad założeniem serwera dla innych znudzonych graczy. Jednak męczyła ich jedna sprawa, nie za bardzo się na tym znali i martwili się całą techniczną stroną. Wtedy jakby z nieba spadł im Ziomkeee, proponując swoje „skromne” usługi.

Pierwsze zadanie omal ich przerosło. Serwer nie mógł być dłużej anonimowym ciągiem liczb. Trzeba było go nazwać, najlepiej krótko, tak by wpadało w ucho. Jednak wszystkie domeny, jakie wymyślali były już zajęte. Wtedy zrodziła się nazwa ClassicMC, która miała im przypominać o tym, że wszystko zaczęło się od wspólnej gry na klasycznym survivalu. Dlatego również pierwszym trybem, jaki stworzyli był Survival z gildiami i ekonomią.

Na ich świat mogli przybywać tylko gracze premium, których było niewielu, dlatego początki nie należały do najłatwiejszych. Nasi trzej bohaterowie nie poddawali się jednak i szukali sposobów by to zmienić. Pamiętając jak bardzo YouTube okazał się pomocny i teraz postanowili znaleźć wsparcie wśród tych sławnych łebków nagrywających tam minecrafta.

Pierwszy swoimi filmami wsparł ich Plaga, z którym przybyło wielu nowych graczy. To wtedy nadszedł moment, by pożegnać serwer za 5 zł, jego chiński hosting i obsługującą go bandą Egipcjan. Świat został otwarty dla wszystkich. Jako drugiego youtubera zaproszono Cyferkowego, który razem ze swą ekipą w krótkim czasie zdominował gildie. Kolejny tryb SkyBlock z ekonomią przeniósł flotę myśliwców do innej galaktyki, gdzie pojawia się kolejny bohater z YouTube'a TIDZIMI.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom graczy, Simon, Czanki i Ziomkeee stworzyli trzy kolejne tryby, czysty SkyBlock, czysty Survival oraz Survival z działkami, które miały nawiązywać do nazwy ClassicMC. Po starcie w połowie lipca kolejnego na liście nowości CaveBlock'a, ilość graczy wreszcie przekroczyła magiczną barierę 200 osób.

Do grona wspierających serwer YouTuberów dołączył InareQ, który wlał więcej życia w uśpiony do tej pory tryb Creative, dodatkowo wraz z fanami założył na Survivalu z działkami własną wioskę.

W ciągu zaledwie dwunastu miesięcy powstało sześć trybów oraz pierwsza mini gra BedWars, po starcie, której padł kolejny rekord 316 graczy. To był rok intensywnej pracy całej administracji, która nie ma zamiaru spocząć na laurach i nie zwalniając tępa już jest w trakcie realizowania kolejnych nowych pomysłów.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować Wam, naszym wiernym graczom za to, że przez ten rok wspieraliście całą administrację. Może i serwer powstał dla uciechy znudzonego Czanki’ego, jednak rozwija się i istnieje już tylko i wyłącznie dla Was. Mamy nadzieję, iż za rok będziemy świętować w jeszcze większym gronie, z jeszcze większą ilością trybów.

Dziękujemy za to, że jesteście z nami,
Administracja ClassicMC.